Reporter TVR Cluj. Mereu cu o atitudine pozitivă și mult profesionalism.
Născută pe 31 mai 1997, în Republica Moldova. La 19 ani a venit în România și a studiat jurnalismul la Universitatea Babeș-Bolyai. Acum face masterul în PR și Comunicare. A intrat în echipa studioului TVR Cluj la finalul anului 2019. În gimnaziu și în liceu, timp de șase ani, a făcut radio. Datorită acelei experiențe, a ales să studieze Jurnalismul.
În timpul facultății a lucrat în presa online, iar apoi a decis să învețe și ce înseamnă televiziunea.
![](http://media.tvrinfo.ro/media-tvr/image/202304/w882/sorina-d_84488700.jpg)